Macbook Cihazınızı Bir Apple Servisine Götürmeden Önce Dikkat Edilecek 5 Şey

Apple Servisi Macbook

Zaman zaman hepimiz Apple Servisine ihtiyaç duyarız. Macbook'umuza sıvı dökülmüş olabilir, iPhone'umuzun ekranı kırılmış olabilir ve ya farklı sebepler olabilir. En nihayetinde aradığımız servis yetkili servis değilse bazı konulara dikkat etmek gerekir. Cihazınızın garantisi bitmişse ve ya karşılaştığınız problem garanti kapsamı dışında kalıyorsa yetkili servise giderek çok fazla masraf yapmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda en doğru çözüm iyi bir özel apple servisi bulmak olacaktır. İşte bu noktada dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Web Sitesi

Başarılı ve güvenilir bir Apple Servis'in kaliteli ve tüm bilgilerin eksiksiz yer aldığı web sitesi vardır. Web sitesi olmayan veya web sitesinde yeterli ve doğru iletişim bilgileri bulunmayan firmalara karşı dikkatli olun.

Sosyal Medya Hesapları

Cihazınızı götürmeyi tercih ettiğiniz firmanın sosyal medya hesaplarını dikkatlice inceleyin. Müşteri şikayetleri ne durumda, müşterilere karşı kullandıkları dil nasıl, problemli müşterileri var mı, varsa eğer bu tür sorunlu müşterilere karşı nasıl bir tavır takınmışlar bunlara bakmanız faydanıza olacaktır. İyi bir gözlemci olursanız bazı çıkarımlarda bulunmanız mümkün olacaktır.

SEO Sıralaması

Belirli anahtar kelimelerde Google'da yukarıda çıkan teknik servisle iyi SEO çalışmaları yapıyor anlamına gelir. Bu aslında şuna işaret eder: İyi SEO yapan firma işine önem veriyor demektir. Çünkü başarılı bir SEO çalışması için ciddi bir çalışma ve bütçe harcamak gerekebilir. Bu sebeple önemli anahtar kelimelerde yukarıda çıkan (reklamlar değil) firmalara güvenebilirsiniz. Tabi ki reklam bölümü değil reklamsız organik kısımdaki firmalardan bahsediyoruz.

Servis Formu

Cihazınızı servise götürdüğünüzde buna karşılık olarak servis formu almanız gerekmektedir. Eğer servis formu vermiyorlarsa cihazınızı oraya bırakmayın. Cihazınızı ne şekilde ve hangi arızasından dolayı teslim ettiğinizi belirten bir servis kayıt formu almanız sizin yararınıza olacaktır. Böylece olası cihaz karışması ve farklı problemlerde kendinizi güvenceye almış olursunuz. Bu yüzden Apple marka bir cihaz teslim ederken servis formu vermeyen işletmelerden uzak durun.

Yedek Parça Garantisi

Teslim ettiğiniz cihazın muhtemelen bir parçası değişecektir. Eğer iPhone 6 model bir telefonunuz varsa ve ekranını kırmışsanız, serviste muhakkak ekran değişimi yapılacaktır. Ve ya macbook cihazınızın bataryasının ömrü dolmuştur ve yeni bir batarya taktırmak isteyebilirsiniz. Bu durumda cihazınıza taktıkları yedek parçanın ne kadar süre garantisi olduğunu muhakkak sorun. Verdikleri garanti süresi ne kadar uzunsa, kullandıkları yedek parçanın kalitesi de o kadar yüksek demektir. Örneğin orijinal iPhone ekranı takılacaksa, garantisi süresi standart olarak 3 aydır. 3 ay yerine 1 ay garanti veriyorlar ise o ekran muhtemelen orijinal değildir. Eğer hiç garanti vermezler ise oradan yine uzaklaşmanız gerekmekte :)

Yukarıda yazdığımız noktalar özel apple servisleri için geçerli olup, yetkili servislerde bu araştırmaya girmenize zaten gerek olmadığını biliyorsunuz.

Apple cihazlar hakkında teknik servis konularında danışmak istediğiniz noktalar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Beylikdüzü bölgesi için yazmış olduğumuz Macbook Servisi yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


EmoticonEmoticon